تبلیغات
وبلاگ تیــفوسی های داماش - پای خریداران خارجی برای داماش در میان است..

Get Your Own Scroller
Glitter Graphics, Glitter Pics
تاریخ : پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 | 05:25 ب.ظ | نویسنده : morteza ch

خریدار خارجی، داماش گیلان

 

 حالا چند روزى است كه مردم شهرباران آب خوش در گلو فرو مى برند. و درست در روزهایى كه گویى طبیعت برگ هاى تقویمش جابجا شده و از زمین و آسمان دارد باران هاى سیل آسا بر گستره ى جلگه ى گیلان زمین حكم روایى مى كند، خان نعمت نیز به مردم این دیار روى پر بركتش را نشان داده است. و حالا داماشى ها هم كم كم دارند طعم دل رباى آرامش و آسایش را مزه مزه مى كنند. پس از پیروزى بر دیار نصف جهان، دیگر آن جدول لعنتى از دست دو آتشه هاى داماش به كنارى گذاشته شده و كسى دل نگران افتادن نیست. دوباره كرى ها شروع شده و دارند فاصله ى گلهاى خورده و زده تیم خود را با رقیب هم استانى خود بالا و پایین مى كنند تا ببینند كه آیا مانند سال پیش بالاتر از ملوان خواهند ایستاد یا نه!؟

 

به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

كلاف سردرگم مالكیت

اما اینها هیچكدام موجب نمى شود كه داستان گره كور مالكیت داماش دلمشغولى شماره یك شمالى ها نباشد. حالا كه داستان قویدل با اتفاقاتى كه برایش افتاده، به پایان رسیده است. اینجا در رشت همه منتظرند تا ببینند كه چه كسى یا گروهى قرار است بیایند و پرچم را در دست بگیرند. و براى دانستن این پاسخ بزرگ كیست كه نداند همه ى راهها به عابدینى ختم خواهد شد. مردى كه در این دو سال خیلى ها در رشت به او ایمان آورده اند و با مثلث هوادار و بازیكن وكادر مدیریتى توانسته در دومین سال متوالى كشتى داماش را در توفان مشكلات به ساحل آرامش برساند.

 

لیست خریدار، قطار قطار!

وارد اتاق عابدینى كه میشوى، همان ثانیه اول در مى یابى كه موضوع سه فوریت روز، بحث ها داستان مالكیت است. عابدینى كه سال پیش زمان زیادى را براى یافتن یك حامى مالى از كف داده بود و در حالى كه زمان طلایى نقل و انتقالات و آماده سازى تیم براى شروع لیگ را به دلیل بى پولى از دست داده بود و چند هفته از شروع مسابقات گذشته بود كه موفق به یافتن یك اسپانسر شد، انگار امسال نمى خواهد زمان را از دست بدهد و گفته همه ى تلاشش را خواهد كرد تا پایان لیگ امسال تكلیف حامى مالى تازه را روشن سازد.

به همین دلیل او براى رسیدن به این نیل همه ى گزینه ها را روى میز نگه داشته است تا بتواند از میان آن بهترین را دستچین نماید. از او درباره رستگار، خریدار گیلانى مى پرسیم، عابدینى مى گوید: بعد از چند بار مذاكره حضورى و تلفنى هنوز به جمع بندى نرسیده ایم، اما به دلیل مشكلات اقتصادى كه گریبان گیر همه هست این روزها بعید مى دانم كه این انتقال صورت گیرد، چرا كه به اعلام كرده اند به صورت ضرب الاجل و مستمر نمى توانند در باشگاه سرمایه گذارى نمایند و البته براى ما زمان اولویت اول را دارد. ( بحث حضور رستگار پس از نگارش مطلب باتوجه عدم توافق منتفی شده است) .

 

پاى خارجى ها در میان است!

حالا كه این گزینه كم رنگ است از عابدینى در مورد محجوب مى پرسیم، كه پاسخ مى گیریم: این یكى را تمام شده تلقى كنید، قرار نیست از یك سوراخ دوبار گزیده شویم!! از سایر گزینه ها مى پرسیم و مى گوییم: شنیده ایم كه پاى خریدار خارجى هم در میان است؟ عابدینى كه براى پاسخ دادن، چند بار حرفهایش را در دهان مى چرخاند تا مبادا به یك كد درست كسى برسد و طرف معامله را قور بزند، مى گوید: ببینید ما دو خریدار خارجى داریم كه شانس قرارداد بستن با یكى خیلى زیاد است، آنها یك شركت اروپایی-آسیایى هستند كه در حال سرمایه گذارى كلان در استان گیلانند و مایل اند تا داماش را هم خریدارى نمایند. آنها حرفهاى اولیه را هم با ما زده اند و ما در حال بررسى هستیم كه ببینیم مشكلات قراردادى را چگونه مى توانیم حل كنیم.

عابدینی می گوید : به غیر از آنها یك خریدار هم از كشورهاى حاشیه خلیج فارس داریم كه نام معروفى است و به شدت سابقه فوتبالى دارند و صاحب دو باشگاه در حوزه خلیج فارس هستند و همچنین یك باشگاه معتبر اروپایى. آنها منتظر چراغ سبز ما هستند تا پا پیش بگذارند و حتا سفیر آن كشور هم اعلام آمادگى كرده تا براى بستن قرارداد كمك كند، اما ما مى خواهیم اول تكلیف مان با گزینه اروپایى معلوم شود بعد به سراغ آنها برویم، البته فاصله حرف تا عمل زیاد است و باید ببینیم تا چه قدر بر روى حرفهایشان مى مانند. فعلا كه خیلى ها مى آیند و پیشنهاد مى دهند و دیگر باز نمى گردند!

 

مشكل قانونى دارند

علت اینكه عابدینى در گفتن نامها وسواس به خرج مى دهد، یك علت دارد و آن خرابى اوضاع مالى اغلب تیمهاى لیگ برترى است و كافى است نام یك اسپانسر چاغ و چله لو برود تا همه به قصد كفتر جلد كردنش دست به كار شوند! اما اینكه چرا داماشى ها به سرعت براى بستن قرارداد با آنها اقدام نمى كنند هم یك پاسخ دارد: بندى كه در قانون اساسى وجود دارد و به یك شركت یا فرد خارجى اجازه نمى دهد تا در كشورمان ملك یا شركتى خریدارى نمایند، مگر اینكه یك شریك ایرانى داشته باشند و ظاهرا یكى از دو خریدار خارجى از این امر بى بهره است.

 

نگارنده : رادنی دیدار

   • مطالب تبیانی
  • اس ام اس عاشقانه
  • ضایعات