تبلیغات
وبلاگ تیــفوسی های داماش - مصاحبه وارش اسپرت با مدافع شهسواری داماش

Get Your Own Scroller
Glitter Graphics, Glitter Pics
تاریخ : چهارشنبه 10 مهر 1392 | 06:56 ب.ظ | نویسنده : morteza ch


مدافع شهسواری داماش: تمایل مردم شهرم به گیلان بیشتر است/ما حتی با اذان ساری ، نماز نمی خوانیم!

در طول تاریخ شهرهای زیادی به دلیل تغییر تحولات سیاسی از گیلان جدا شدند ، اما این مرزبندی های سیاسی هیچ گاه نتوانست در پیوند تاریخی و فرهنگی این شهرها با سرزمین مادری شان تاثیری بگذارد...
شهسوار یا تنکابن امروزی یکی از همان شهرها است که مردم آن با صدای رسائی در همه جا از گیلانی بودن و علاقه ی خود به بازگشت به سرزمین مادری شان سخن می گویند و به خصوص در سال های اخیر و تاثیرگذاری فضای مجازی در تبادل اطلاعات مردم گیلان ، بلاخص مردم رشت حس نزدیکی با مردم این خطه ی جدا شده از گیلان پیدا کرده اند.
این بحث ها در فوتبال شهرباران با حضور یک بازیکن شهسواری نمود خاصی پیدا کرده است.هواداران گیلانی در سالیان اخیر حساسیت زیادی بر روی بازیکنی که قرار است بازوبند تیم محبوبشان را ببندد حساس بوده اند که این حساسیت باعث شده بود حتی با حضور مهدوی کیا در رشت این بازوبند به او نرسد ، اما بستن بازوبند توسط مختاری ، مدافع شهسواری داماشی ها با استقبال رشتی ها مواجه شد و حتی معتقدند هیچ کس در رشت نباید از مختاری به عنوان یک بازیکن غیربومی نام ببرد.
این مدافع شهسواری داماش هم در اکثر مصاحبه های خود از علاقه ی خودش و مردم شهرش به گیلان سخن می گوید و همیشه خودش را گیلانی معرفی میکند ، توصیه میکنیم در ادامه بخش هایی از مصاحبه های گوناگون چند سال اخیر وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان با این فوتبالیست شهسواری را با دقت بخوانید ...


 
شما یک شهسواری هستید و شاید برای خیلی از بازدیدکنندگان وارش اسپرت و در کل مردم گیلان پاسخ این سوال جالب باشد که مردم غرب مازندران به خصوص رامسر و شهسوار علاقه ی خاصی به گیلان دارند و در همه شرایط علاقه ی خودشان به بازگشت به سرزمین مادریشان را بروز دادند،برای ما توضیح می دهید و می گویید دلیل این نزدیکی عقیده ها چیست؟
اصلا خلقُ خو ، غذا و به خصوص زبانمان به گیلان و رشت نزدیک تر است. ما حتی با اذان ساری نماز نمی خوانیم!
من خودم فکر نکنم در کل عمرم پنج بار به آمل،بابل و ساری رفته باشم و علاقه ام به گیلان خیلی بیشتر است.
طرف ما وقتی یک نفر مریض شود به رشت انتقالش می دهند و از آنجایی که رشت نسبت به ساری به شهر ما نزدیک تر است ما هر امکاناتی که در شهر خودمان نداشته باشیم به اینجا می آییم و همین دلایل خود به خود علاقه مان به گیلان را بیشتر می کند.


  دوست داری به غیر از داماش در کدام تیم بازی کنی؟
من با تمام پیشنهادات خوبی که در سال های اخیر داشتم و مشکلات شدیدی هم که داماش داشته 7 سال است که در داماش و پگاه سابق بازی میکنم و علاوه بر این ، در شهری متولد شدم که تمایل مردم آن خطه به استان گیلان و شهر رشت بیشتر از مرکز استان خود است، پس مطمئن باشید قلب و روحم با داماش است و اگر هم روزی از من تیم دومم را بپرسند مسلما از سپیدرود رشت یاد خواهم کرد.
من با عشق و فریاد این هواداران انرژی می گیرم و با شعاری که آن ها با زبان گیلکی در استادیوم سر می دهند هم عقیده هستم و به واقع تا زمانی که در رشت و کنار آن ها هستم قرمز و آبی تهران برایم اهمیتی ندارد، ضمن اینکه بارها گفته ام دوست دارم در همین شهر از فوتبال خداحافظی کنم.


از آنجایی که شما یک گیلک زبان هستید و وارش اسپرت هم برای زبان گیلکی با تمام گویش ها و لهجه هایش احترام خاصی قائل است،از شما میخواهیم با همان گویش گیلکی غرب مازندران، این مصاحبه و گفتگوی صمیمی با هواداران را به پایان برسانید؟
من اَولا تشکور کونم و مو زیاد رشتی بلدا نی یَم صحبتا کونم؛ ولی با هَن لهجه شهسواری مَردوما تشکور کونم که واقعا اَمرا شرمنده کونن و هرچقدر هم مردوما رشتا تشکور کونم کمه. بیشتر نتیجه ای هم که تیم گیرنه در اَ شرایط و بازیکنان هم به خاطر اَ مردوم بی اَن که از جان مایه گذارن.از شومان هم تشکور کونم که در اَ شرایط بد هم زاکون تیما تنها نَنَهئید.


منبع : وارش اسپرت


  • مطالب تبیانی
  • اس ام اس عاشقانه
  • ضایعات