تبلیغات
وبلاگ تیــفوسی های داماش - داماش در یک قدمی فرو پاشی/نیاز به پول شدیداً احساس مس شود

Get Your Own Scroller
Glitter Graphics, Glitter Pics


امروز داماش تنها دارد زندگی می کند تنها به معنی آن نیست که هیچ کس حمایت نمی کند تماشا گران تا ... همراه اند ولی مسولین خیر.

سایت گل - با اعلام برگزارى دومین مزایده فروش اموال مه آفرید خسروى، ظاهرا وضعیت دارایى هاى ضررده این مجموعه اقتصادى در هاله اى از ابهام قرار گرفته است. طبیعتا در هر حراجى آن دسته از اموال به فروش مى رسد كه براى خریداران توجیه اقتصادى داشته باشد و همه به خوبى مى دانند كه فوتبال در كشور ما یك صنعت ضررده هست و كمتر كسى پیدا مى شود كه دل سرمایه گذارى در جایى را داشته باشد كه به جز شهرت - كه خیلى وقتها منفى هم مى شود! - چیزى نصیبش نشود.

حالا منابع نزدیك به سه باشگاه زیر مجموعه مه آفرید مى گویند كه شرایط این باشگاهها در بدترین روزهاى سه سال اخیر قرار گرفته است. بنابراین گزارش داماش گیلان قادر نشده به اردوى كیش برود در حالى كه حتى براى این تیم بلیط چارتر رفت و برگشت هم تهیه شده بود، این یعنى فقط مشكل مالى در كار نیست و صحبت علاقه مندى به اداره این باشگاه هم هست. هیچ خبرى در فصل نقل و انتقالات نیم فصل از این تیم براى جذب بازیكن نیست و تنها خبرى كه به گوش مى رسد احتمال جدایى دو سه بازیكن نامى این تیم است و این در حالى است كه داماش در ابتداى فصل هم نتوانست بازیكن نامدارى را به جمع خود اضافه كند.

استقلال صنعتى خوزستان هم وضعیت بدترى دارد و هر روز نام یكى از ستارگانش در لیست خرید تیمهاى دیگر مشاهده مى شود، در حالى كه این تیم جنوبى پس از مشكلاتى كه براى مجموعه مه آفرید به وقوع پیوست دچار كمترین تركش شده بود. داستان گهر و بى پولى هاى همیشگى اش هم كه سوژه اى تكرارى است.

با این اوصاف آنچه كه استنباط مى شود این است كه با فروش اموال سودده این مجموعه اقتصادى حالا مسئولان ذیربط احساس مى كنند كه این سه تیم فوتبال قرار است روى دست شان بماند و در نتیجه كم كم شرایط را براى شانه خالى كردن از ادامه این مسئولیت و واگذارى آنها به هیات هاى فوتبال استانهایشان مهیا مى كنند.


بی‌پول‌های پولدار

خطر انحلال این روزها بیشتر از هر زمان دیگری داماش را تهدید می کند و کمتر کسی گوش شنوایی برای شنیدن دردهای مردم یک شهر دارد. مردمی که دردی جز عشق ندارند و چیزی نمی خواهند جز کامیابی تیم محبوبشان. این خواسته بزرگی برای هواداران پر تعداد یکی از معدود تیمهای خصوصی کشور نیست!

بى‌پولى داماش هم براى خودش داستان منحصر به فردى دارد. آنها در حالى لنگ دریافت پول قرارداد سال پیش خود و تسویه حساب با شركت هواپیمایى و هتل و پیش‌قسط قراردادهاى امسال هستند كه حساب های بانكی مالک باشگاه (مه آفرید امیرخسروی) همچنان پر و پیمان است. كارخانه‌هاى وابسته به باشگاه پررونق است اما دستیابى به درآمدشان ناممكن. داماش مثال عینى چوب دوسر طلاست. این باشگاه چوب جنگ قدرتى را مى‌خورد كه مجموعه‌ى ورزشى‌اش كمترین سهم را در آن داشته‌اند. داماش از یك سو پولى براى خرج كردن ندارد و از سوى دیگر به دلیل پیچیدگى سرنوشت مدیریتی‌اش كسى جرات نزدیكى و سرمایه‌گذارى در آن را به خود نمى‌دهد تا مبادا آتشى به پر لباس‌شان بگیرد!

و در این بین گویى چشم‌هاى مسئولان سر بیدارى ندارد، آخر نه دوره‌ى انتخابات است تا نماینده‌اى به پوسترهاى رنگى و مصاحبه‌هاى آتشین احتیاج داشته باشد و نه زمانه‌ى پزهاى مدیریتى و ارائه‌ى بیلان‌ برنامه‌هاى چندساله! حالا چه اهمیتى دارد كه مردم شهر باران در این روزها حال نزار دارند و غم هر روزه‌شان غصه‌ى تیم شهرشان است. مسئولان اینجا كارهاى مهم‌ترى دارند، لابد!

داماش كه آمده بود مرهم زخم روحى مردم و مونس روزهاى تنهایی‌شان باشد امروز بزرگ‌ترین بار خاطرشان شده است. آخر مردم دیار باران دیگر به نیكى دریافته‌اند كه دستى از سر یارى به سوی‌شان دراز نخواهد شد و باید بر روى زانوهاى نحیف اما باصلابت خود تكیه كنند. اینجا دیگر همه از طومارنویسى و رایزنى و كمك‌خواهى ناامید شده‌اند و یافته‌اند كه خودشان‌اند و خودشان. داماش كه امروز به ضرس قاطع مى‌توان آن را بومى‌ترین تیم ایران لقب داد، اگر هیچ نداشته باشد گوهرى دارد كه در لیگ مادى‌گراى ما كیمیاست؛ عرق بومى و تعصب. بازیكنانى كه امروز در داماش مانده‌اند به درستى مى‌دانند كه تا مدت‌ها از پول خبرى نیست.

مسئولان استان، تنها امید مردم یک شهر

داماش امروز یك عابدینى دارد كه بلاكش همه شده است و سنگ صبور یك قبیله. چه كسى است كه نداند همه‌ى آنها كه مانده‌اند چشم امیدشان به عابدینى است و دل به تجربه‌ى او بسته‌اند. داماش البته غیر از بازیكن متعصب بومى و كادر فنى و مدیریتى دلسوز، یك كمك‌حال دیگر هم دارد؛ الماسى به نام هوادار متعصب و همیشه همراه. اینجا هوادار معنایى غیر از آنچه در سر دارید مى‌دهد، هوادار نه لیدر است و نه تماشاچى، آنها در بطن ماجرا هستند، به سراغ نماینده‌ى مجلس مى‌روند و او را به چالش می‌كشند، به دفتر امام‌جمعه طومار مى‌نویسند و استاندار را ملاقات می‌كنند. به سراغ بازیكنان مى‌روند تا تهییج‌شان كنند و بدانند كه تنها نیستند. داماش براى مردم دیار كاسپین تبدیل به نماد یگانگى و همرنگى شده است. داماش جزئى از بایدهاى شهر باران شده است. البته آزمونى هم براى مسئولانى كه همیشه در سخن پیشتازند و در عمل....

این شاید همان زمانى باشد كه همیشه در اختیارتان قرار نخواهد گرفت، مردم شهر باران را از خود ناامید نكنید دوستان. دیرى نمى‌پاید كه دوباره محتاج‌شان خواهید شد.... براى كمك به داماش همین امروز هم دیر شده است. قرار نیست معجزه كنید تنها جرعه‌اى محبت و اندكى توجه كافى است.  • مطالب تبیانی
  • اس ام اس عاشقانه
  • ضایعات